Evde ürün çekim çadırı nasıl yapılır? - Gaia Seramik

Ürünlerinizi satmak için profesyonel bir görünüme ihtiyacınız var ve bütçeniz el vermiyor. Üzülmeyin çoğu bireysel satıcılar bu tür problemlerle uğraşmakta. Gaia Blog‘ta bugün sizlere evde ürün çekim çadırı nasıl yapılır? bunu anlatacağız. ürün çekim çadırı yapımı oldukça düşük maliyetli ve yapılışı oldukça kolay aletlerden biridir. çekim çadırı tamamlandığında ürünlerinizi daha kaliteli ve göz alıcı fotoğraf efektleriyle harmanlayarak daha ilgi çekici ürün görselleri elde edebilirsiniz.

ürün çekim çadırı
ürün çekim çadırı

ürün çekim çadırı yapımında neler gerekli?

  • Karton kutu veya sadece karton
  • Tuvalet kağıdı
  • 3 masa lambası
  • Degrade kağıt (veya sadece beyaz kağıt kullanın)
  • Bir bıçak Düz kenar
  • Koli bandı
ürün çekim çadırı
ürün çekim çadırı

Adım 1: Yukarıda bahsettiğimiz malzemeleri satın alın.

Adım 2: Karton kutunuzun 3 tarafında bir delik açın (üst, sol ve sağ) ve açıklık için diğer tarafı kesin.

Adım 3: Doku kağıdını deliklerin üzerine bantlayın.

Adım 4: Kutunun içine bir miktar arka plan kağıdı ekleyin – açıklıktan en uzak olan üst köşeden, açıklığın altına çapraz olarak yerleştirin ve alt köşeye güzel bir eğri verin.

Adım 5: Kutunun dışına iki veya üç ışık ekleyin.

Adım 6: El yapımı seramik ürünlerinizi kutunun içerisine yerleştirin ve harika görünümlü ürün fotoğrafları çekmeye başlayın.

Ürün çekimi için birkaç tüyo

  • Ürün çekim çadırının içine, ürünü nereye yerleştirecekseniz öncesinde bir nokta işaretleyin. Bu, tüm çalışmalarınızın aynı hizada olacağını ve fotoğraf çekerken doğru bir şekilde ortalanmasına yardımcı olur.
  • Kamerada tüm ürünleri aynı açıdan çekmek ve kayma, yamuk çekim vb. sorunlardan kurtulmak için mutlaka telefonunuz için tripod kullanın. Bu sayede tüm ürünleri aynı açı ve mesafeden çekip ürünler arasında uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz.

Çadırınızı tasarlarken katlanabilir bir şekilde tasarlamanız sizin için avantaj sağlayacaktır. Ürün çekimi tamamlandığı zaman katlayarak kolayca evde saklayabilirsiniz.

Ürünlerinizi güzelce tasarladınız çadırınız da hazır. Peki ürün çekimi esnasında dikkat etmeniz gereken hususlar neler? Anlatacağız ancak, Bugünlük bizden bu kadar. Bir sonraki GAIA Blog makalemizde görüşmek üzere. İnstagram sayfamıza göz atmayı ve takibe almayı unutmayın. Hoşça kalın! 🙂

sevgiyasa

sevgiyasa

Merhaba, GAIA Seramik'te seramik sanatçısıyım. Atölyemizde hayal ettiklerimi çamura döküyorum. Beni en çok mutlu eden şey ise sevdiğim bir işi yapıp, tasarladığım ürünlerle insanların mutluluklarına ortak olmak.

Leave a Reply